اینماد

یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته «ایران ساخت» برگزار می‌شود

یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته «ایران ساخت» برگزار می‌شود
به منظور بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌ ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی و کاهش وابستگی آزمایشگاه‌ها به تجهیزات و مواد وارداتی، نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت 12 تا 15 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

تعداد رای: 1
تاریخ خبر : ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ تعداد دفعات بازدید : ۹۹۷

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و‌ اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ، جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 1392 تاکنون نسبت به برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت اقدام کرده است. هدف از برپایی این نمایشگاه، کاهش وابستگی آزمایشگاه ها به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین ارتقای توانمندی تولید کنندگان داخلی و حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است.

معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تاثیرات برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: نهادینه شدن فرهنگ حمایت از تولید داخل و جهت‌دهی به بخش دولتی برای خرید از محصولات ساخت ایران، افزایش اشتغال متخصصان، افزایش حجم فروش، افزایش توان صادرات ، تأمین زیرساخت‌های آزمایشگاهی موردنیاز دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و تقویت توان آزمایشی و پژوهشی و توان‌افزایی شرکت‌های داخلی از جمله تاثیرات مثبتی است که این نمایشگاه بر جای می گذارد.

به گفته او، یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران‌ساخت» در 14 بخش موضوعی به منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت برگزار می‌شود. «نفت و پتروشیمی»، «برق»، «الکترونیک و نرم‌افزار»، «عمران و ساختمان»، «مکانیک»،«شیمی و متالورژی»، «کشاورزی و محیط‌زیست»،«فیزیک پایه»، «تجهیزات عمومی آزمایشگاهی»،«مواد آزمایشگاهی»،«مهندسی پزشکی و زیست مواد»، «تجهیزات آزمون صنعتی»،«خدمات کالیبراسیون» و «تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس» محورهای برگزاری این رویداد است.

وی افزود: توجه به تجهیزات تست و آزمون پیشرفته در عنوان نمایشگاه با توجه به اضافه شدن کلید واژه اقتصاد دانش­ بنیان به عنوان معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش ­بنیان ریاست جمهوری، با هدف گسترش بازار شرکت های تولید کننده تجهیزات تست و آزمون به متقاضیان بخش صنعت صورت گرفته است.

مشایخ در خصوص حمایت‌های این نمایشگاه افزود: همانند سال گذشته برای محصولات سطح اول تا سوم از 40 تا 10 درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان یارانه پرداخت خواهد شد. البته این حمایت ها مشمول شرکت هایی خواهد شد که بصورت فیزیکی در نمایشگاه حضور دارند.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان «مهار تورم، رشد تولید» در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فناوران داخلی، 5 درصد حمایت بیشتر تا سقف 50 درصد برای محصولاتی که مطابق با یک دستورالعمل مشخص و با تائید تیم ارزیابی و نظارت فنی نمایشگاه اقدام به ارتقای محصولات خودکرده‌اند؛ مانند دریافت گواهی‌نامه‌هایCE، انطباق با محصول، انطباق با استاندارد و طراحی صنعتی تعلق خواهد گرفت.

مشایخ خاطرنشان کرد: شرط اساسی حضور سازندگان در این نمایشگاه، احراز نقش آن‌ها در بومی‌سازی یک فناوری یا محصول است. شرکت‌هایی که در نمایشگاه ثبت‌نام می‌کنند مورد بررسی فنی قرار می‌گیرند. همچنین قیمت محصولات نیز ارزیابی می‌شود تا محصولات با قیمت منصفانه در نمایشگاه عرضه شود. از جمله شرایط دیگر، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و داشتن تأییدیه‌ها و استانداردهای فنی لازم است.

گفتنی است که یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از تاریخ 12 تا 15 دی ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران (سالن های میلاد(31)، خلیج فارس 44 و 40) برگزار می‌شود و با توجه به استقبال بالای شرکت کنندگان، مهلت ثبت‌نام تا 27 آذرماه تمدید شده است.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید