اینماد

برترین‌های «جشنواره طراحی صنعتی ایران» معرفی می‌شوند

برترین‌های «جشنواره طراحی صنعتی ایران» معرفی می‌شوند
سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از برگزاری اختتامیه دومین دوره «جشنواره طراحی صنعتی ایران» خبر داد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ تعداد دفعات بازدید : ۷۸۱

حمید ذوالفقاری سرپرست معاونت نوآوری و تجاری­سازی فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش­بنیان ریاست جمهوری با بیان این‌که برگزیدگان دومین جشنواره طراحی صنعتی ایران در آیین اختتامیه این رویداد معرفی و تقدیر می‌شوند، ادامه داد: این رویداد یکشنبه 4دی‌ماه سال جاری در خانه فناوری و نوآوری صادراتی ایران‌ساخت برگزار می‌شودتا ضمن معرفی برگزیدگان این دوره، بستری برای ترغیب و تشویق شرکت‌ها و صاحبان محصولات دانش‌بنیان به ارتقای طراحی محصولات فراهم شود.

 

ذوالفقاری با بیان این‌که در زمان ثبت نام جایزه، 147 محصول از 108 شرکت  مشارکت کردند، ادامه داد: دومین دوره جایزه طراحی صنعتی ایران در حوزه‌های «تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی»، «تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی»، «طراحی داخلی نوآوری و فناوری (ویژه شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری، فضای کار اشتراکی و...)» ، «آموزش، ورزش، سرگرمی» و «صنایع دستی و بسته بندی» برگزار شد.

وی در ادامه درخصوص جوایز این دوره عنوان کرد: در اختتامیه برترین های هر 5 حوزه معرفی و  علاوه بر تقدیر از ایشان، با همراهی صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی به رتبه های برتر شرکت‌های دانش بنیان هر یک از حوزه‌ها اعطا خواهد شد؛ رتبه اول یک میلیارد تومان، رتبه دوم ۷۵۰ میلیون تومان و رتبه سوم ۵۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

ذوالفقاری درباره فرآیند داوری‌ها عنوان کرد: این فرآیند در چهار مرحله ارزیابی اولیه، داوری سریع، داوری کامل مستندات و نهایتا ارزیابی حضوری برترین‌ها انجام شد. در داوری حضوری، 15 طرح شاخص در نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی مورد ارزیابی نهایی قرار گرفتند.

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده در این سال‌ها حمایت بلاعوض برای طراحی صنعتی و ساخت دمو نمایشگاهی از معاونت علمی و فناوری و حمایت بلاعوض از ثبت طراحی صنعتی و وام نمونه‌سازی برای ارتقا و طراحی مجدد محصولات دانش‌بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی برای این امر نیز پیش‌بینی شد.

گفتنی است، جایزه طراحی صنعتی ایران برنامه اصلی ترویجی مرکز طراحی ایران است که دومین دوره آن با همراهی و همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار شد.

اختتامیه این دوره روز یکشنبه 4دی‌ماه امسالدر خانه نواوری و فناوری ایران سالن 37A نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد. ضمناً امکان بازدید از نمایشگاه محصولات برتر این دوره برقرار خواهد بود.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید