اینماد

مجوز استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در واحدهای غیرتجاری به شهرداری‌ها ابلاغ شد

مجوز استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در واحدهای غیرتجاری به شهرداری‌ها ابلاغ شد
بر اساس قانون جهش تولید دانش‌بنیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌توانند در واحدهای غیرتجاری استقرار پیدا کنند که آیین‌نامه آن توسط وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ شد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ تعداد دفعات بازدید : ۹۴۲

بر اساس قانون جهش تولید دانش‌بنیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌توانند در واحدهای غیرتجاری استقرار پیدا کنند که آیین‌نامه آن توسط وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به این که تصویب و ابلاغ قانون جهش تولید دانش‌بنیان، روشن‌کننده و ریل‌گذار آینده زیست‌بوم فناوری و نوآوری است، ادامه داد: قانون جهش تولید دانش بنیان بسیاری از نیازها، مشکلات و دغدغه‌های فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری را برطرف می‌کند.

حل چالش استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در مراکز غیر تجاری

وی با بیان این‌که در قانون جهش تولید دانش‌بنیان، ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان  و خلاق با هدف رفع موانع پیش روی آ‌ن‌ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: استقرار در محیط شهری یکی از چالش های پیش روی فعالیت شرکتهای دانش بنیان است، از سال ۱۳۹۵ و با توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شهرداری تهران استقرار شرکت‌های دانش بنیان در اماکن مسکونی واقع در پهنه‌های کار و فعالیت و مختلط در تهران بلامانع است و  بر این اساس، در سالیان اخیر شرکت‌های دانش بنیان متعددی از این مکان استفاده کرده‌اند، اما عدم همکاری شهرداری سایر کلان‌شهرها و نیز عدم امکان توافق با کلیه شهرداری های کشور باعث شده بود در سایر نقاط کشور شرکتهای دانش بنیان از این امکان محروم بمانند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اشاره به حل چالش استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در پهنه‌های غیر تجاری کلان‌شهرها بر اساس قانون جهش تولید دانش‌بنیان گفت: بر این اساس و با اصلاح بند «۲۴» ماده (۵۵) قانون شهرداری مصوب ۱۳۵۲ در قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب ۱۴۰۱ این امکان ایجاد شده است که استقرار دفتر شرکت‌های دانش بنیان و خلاق، به عنوان فعالیت غیر تجاری محسوب شده و مشابه توافق معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران در کلیه شهرهای کشور استقرار دفتر شرکتهای دانش بنیان در اماکن مسکونی بلامانع محسوب شود.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه اجرائی استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در این پهنه‌ها توسط وزارت کشور به شهرداری‌ها بر اساس قانون ادامه داد: خوشبختانه با حمایت و همراهی وزارت محترم کشور، مجوز و آیین‌نامه اجرایی استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در واحدهای غیر تجاری ابلاغ شد که به این شرکت‌ها برای حضور در پهنه‌های نوآورانه شهری، تجاری‌سازی محصولات و خدمات و رونق تولید دانش‌بنیان کمک شایانی خواهد کرد.

 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌ها برای اجرای مفاد قانون جهش تولید دانش‌بنیان، توجه به منویات مقام معظم رهبری و توجه به پیشرفت و توشعه کشور بر مبنای تسهیل فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق گفت: اهمیت این قانون و اجرایی سازی مفاد آن با تدبیر مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان تولید دانش بنیان، اشتغال آفری  بیش از پیش برجسته شده است. لذا با توجه به تأیید قانون جهش تولید دانش بنیان توسط شورای محترم نگهبان و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، آیین‌نامه‌هایی با همکاری دستگاه‌های مختلف و پیگیری معاونت علمی و فناوری متناسب با فعالیت آن دستگاه، تدوین شده است. با توجه به نقش کلیدی دستگاه‌های اجرائی در رونق زیست‌بوم فناوری و نوآوری و تحقق شعار سال، می‌باید همه بخش‌ها عزم خود را در تحقق مفاد قانون جهش تولید دانش‌بنیان و ایفای نقش خود در اجرای آن به کار ببندند که خوشبختانه این روند در حال انجام و پیشرفت است.

برای دریافت کتابچه آشنایی  با  مزایای قانون جهش تولید دانش بنیان  کلیک کنید

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید