اینماد

«لیزر کم‌توان» تولید شد و دردهای بیماران را کاهش داد

«لیزر کم‌توان» تولید شد و دردهای بیماران را کاهش داد
مریم نوربخش مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان افق منشور خرد، کاربرد لیزرتراپی کم‌توان در محدوده توان زیر 500 میلی‌وات رادر حوزه‌هایی چون پزشکی و فیزیوتراپی عنوان کرد و گفت: کاربرد این محصولات فناور، در درمان بیماری‌های مختلف و انواع دردها تایید شده و دارای قابلیت های مختلفی برای درمان انواع زخم ها، التهاب‌ها و دردها است.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ تعداد دفعات بازدید : ۷۵۰
این محصول دانش‌بنیان، اکنون نیاز جامعه درمانی را برطرف کرده است و در فاز بعدی، محصولی برای تحریک مغناطیسی مغز (TMS) تجاری‌سازی می‌شود. در این محصول که مبتنی بر یک روش غیرتهاجمی است، با القای یک میدان مغناطیسی خاص توسط یک سیم‌پیچ عایق و بصورت پالس‌های کوتاه مدت بر روی نقاط مشخصی از جمجه انجام می‌شود تا عوارض ناشی از عارضه‌هایی چون سکته مغزی کاهش بیابد.

 

توانمندی تامین نیاز زیست‌بوم سلامت

این محصول دانش‌بنیان تا کنون تست های حیوانی را سپری کرده و در حال نهایی کردن بخش های مختلف و پایداری دستگاه است. هر دو محصول در حوزه سلامت، بالینی و پژوهشی کاربرد دارد و دستگاه لیزرتراپی پیش‌بینی می‌شود برای پوشش قرار دادن حداقل 30 درصد فیزیوتراپی‌های کشور، حداقل 2000 دستگاه نیاز باشد که ظرفیت تولید نمونه ایران‌ساخت این تعداد، توسط فعالان فناور شرکت افق منشور خرد وجود دارد.

برای تامین نیاز 30 درصد از روانپزشکان کشور، حداقل 500 دستگاه مورد نیاز است که درصورت وجود سرمایه در گردش، این شرکت قادر به ساخت سالانه 100 دستگاه خواهد بود.

مزیت اصلی نوآوری در این محصول، قابل حمل بودن، سبک بودن و امکان شارژ مجدد است که این ویژگی‌ها، تقریبا در هیچ دستگاه لیزرتراپی ایرانی و خارجی که خوشه‌ای و دارای چندین توان و طول موج باشد، وجود ندارد.

این شرکت در حال حاضر صادرات را آغاز کرده و با بهره گرفتن از تجربه‌های خود در تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت، توانسته است صادرات هر دو محصول لیزرتراپی و تحریک عصبی مغز را به عنوان برنامه‌ای جدی دنبال کند.

 

ارزآوری 200هزار دلاری

میزان ارز آوری این شرکت با قیمت ارزی محصول لیزتراپی برای هر نمونه، میانگین 300 تا 500 دلار است که  با صادرات حداقل 500 نمونه ایران‌ساخت از این محصول حدود 200هزار دلار درآمد ارزی برای کشورحاصل شود. دستگاه تحریک عصبی مغز نیز می‌تواند تا پایان سال با قیمت ارزی 25 هزار دلار روانه بازار شوده و صادرات حداقل 7 نمونه از این محصول ایران‌ساخت، ارزآوری 130هزار دلاری را به همراه داشته باشد

مدیرعامل شرکت دانش بنیان افق منشور خرد، با اشاره به موانع و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان داخلی گفت: عواملی از جمله عدم وجود قطعات اولیه مانند قطعات الکترونیکی مورد نیاز و همچنین زمان‌بر بودن واردات آن‌هااز کشورهای دیگر، عدم وجود تجهیزات دقیق اندازه گیری در ایران باعث شده فرآیند تولید با کندی مواجه شود. این روند می‌تواند با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان اصلاح شود.

 

 

#

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید