اینماد

همگن‌کننده ایران‌ساخت نیاز کشور را تامین کرد

همگن‌کننده ایران‌ساخت نیاز کشور را تامین کرد
تجهیزات پیشرفته‌ای برای بررسی یک سلول یا مولکول استفاده می‌شود که همگن‌کننده یکی از همین دستگاه‌ها است و در پژوهش‌های زیستی و سلولی کاربرد دارد.

تعداد رای: 6
تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ تعداد دفعات بازدید : ۲۰۹۰

به گزارش پایگاه خبری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت؛ آزمایشگاه‌های پژوهشی و تحقیقاتی برای این که بتوانند فرآیند آزمایش را سرعت ببخشند، از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که مواد مورد نیاز آزمایشگاهی را مخلوط و ماده‌ای همسان ارائه کنند. تجهیزاتی که همگن‌کننده یا هموژنایزر نامیده می‌شود و ساختشان از فناوری بالایی برخوردار است.

نیاز آزمایشگاه‌ها به این دستگاه پیشرفته، عمدتا از مسیر واردات تامین می‌شد، اما آن‌طور که آرمان شهابی مدیرعامل شرکت آلما ژن فراتجهیز عنوان می‌کند، دستگاه همگن‌کننده برای آزمایشات سلولی و مولکولی اکنون ایران‌ساخت شده است.

این فعال فناور با اشاره به کاربرد گسترده این دستگاه در آزمایشگاه‌های زیستی، سلولی و مولکولی عنوان کرد: پژوهشگران برای این‌که بتوانند ساختار سلول را مورد بررسی قرار دهند یا بافت‌ها را مورد بررسی قرار دهند، می‌باید ترکیبی از سیال و جامد را ایجاد کنند، بدون آن‌که به پروتئین سلول آسیبی وارد شود.

 

«ایران‌ساخت» اما پیشرفته و روزآمد

وی با بیان این‌که دستگاه همگن‌کننده ایران‌ساخت منطبق با استانداردهای بین‌المللی و کیفیتی هم‌پای نمونه‌های وارداتی تولید شده است، ادامه داد: سبب تسهیل این فرآیند، صرفه جویی در زمان و این تکنیک امکان همگن و جداسازی از چندین بافت مختلف به صورت همزمان فراهم آورده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آلما ژن فرا تجهیز، این کار را با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی ممکن می‌داند و ادامه می‌دهد: ویژگی منحصر به‌فرد ما این بود که توانستیم تجربه و تخصص دانش‌آموختگان برترین دانشگاه های کشور را استفاده کنیم و به ساخت برخی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در سلامت و پژوهش کاربرد فراوانی دارند دست بزنیم. این تجهیزات اکنون در مسیر تولید صنعتی و تولید انبوه قرار گرفته‌اند.

اما چه شد که تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته در مسیر تولید قرار گرفت؟ آن‌طور که شهابی عنوان می‌کنند، محور فعالیت این این شرکت بر اساس ضرورت و نیاز مبرمی بود که بازار به تجهیزاتی چون همگن‌کننده، پاپ اسمیر و رنگ‌آمیزهای آزمایشگاهی داشت. ناظر به همین نیاز، بخش تحقیق و توسعه تلاش کرد این دستگاه‌ها منطبق با نیاز روز و تازه‌ترین فناوری و قابلیت‌های نمونه‌های خارجی، ایران‌ساخت شود.

مدیرعامل آلما ژن فراتجهیز، از تولید تجهیزات دستگاه رنگ آمیزی تمام اتوماتیک نمونه‌های آزمایشگاهی می‌گوید و ادامه می‌دهد: با کمک نیروی انسانی متخصص و دانش‌آموخته‌ خود توانستیم، رنگ‌آمیزهای نمونه‌های پاتولوژی، سانتریفیوژ و تجهیزات پزشکی را تولید و آماده عرضه به بازارهای داخلی و بین المللی آماده کنیم.

 

گفتنی است، تولیدات شرکت دانش‌بنیان آلماژن فراتجهیز در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت عرضه شده است و علاقمندان می‌توانند برای مشاهده ویژگی‌ها و خرید این دستگاه، به سایت نمایشگاه به آدرس www.iranlabexpo.ir مراجعه کنند.

علاوه بر تولیدات این شرکت دانش‌بنیان، طیف گسترده‌ای از تجهیزات آزمایشگاهی، صنعتی و پزشکی در این نمایشگاه ارائه شده است و امکان خریداری با تخفیف و استفاده از تسهیلات لیزینگ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شده است.

 

پایان پیام/

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید