اینماد

بیش از 800 محصول فناورانه صادراتی به نمایش درآمد؛ نمایشگاه دایمی ایران‌ساخت ایجاد شد

بیش از 800 محصول فناورانه صادراتی به نمایش درآمد؛ نمایشگاه دایمی ایران‌ساخت ایجاد شد
سقفی برای نمایش دایمی محصولات با فناوری بالای صادراتی ایران‌ساخت ایجاد شد تا این توانمندی‌ها به بازار جهانی معرفی شود.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ تعداد دفعات بازدید : ۶۷۴

مهدی قلعه‌نوی رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد خانه نوآوری و فناوری ایران توسط معاونت علمی و فناوری، گفت: این خانه فناوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران ایجاد شده است تا محلی باشد برای «ارائه محصولات با فناوری بالای صادراتی»، «معرفی توانمندی‌های ایران‌ساخت به بازدیدکنندگان خارجی» و «تشکیل هاب صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق دارای پتانسیل صادراتی».

وی افزود: خانه نوآوری و فناوری ایران در فضایی به وسعت 3 هزار و 500 مترمربع و با ظرفیت معرفی بیش از 800 کالا از 300 شرکت دانش‎بنیان و خلاق در فاز نخست در نمایشگاه بین‌المللی تهران ایجاد شده است و در فازهای بعدی محصولات دیگری نیز اضافه خواهد شد تا پتانسیل‎های صادراتی محصولات دانش‎بنیان را به هیات‎های خارجی معرفی کند.

به گفته قلعه‌نوی، برگزاری نشست‎های تخصصی رودررو با هیات‎های خارجی و انجام امور کارگزاری صادراتی محصولات دانش‎بنیان در قالب شرکت‎های مدیریت صادرات EMC از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.

وی ادامه داد: نمایشگاه دایمی ایران‌ساخت 12 بخش تخصصی فناورانه شامل ماشین‌آلات، حمل‌ونقل، برق و الکترونیک، کشاورزی، مواد پیشرفته، صنایع فلزی، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت و صنایع خلاق، نرم‏افزار و اپلیکیشن، بازی، انیمیشین، صنایع دستی و غیره ایجاد شده است. همچنین خانه هوشمند دانش‎بنیان با تجهیز توسط 80 شرکت دانش‎بنیان و 220 محصول نیز در آن مستقر است.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بخش تخصصی سیمیلاتورها (شبیه‎سازها)، مونه اتاق عمل و اتاق ICU بیمارستانی با تجهیزات ایران‌ساخت، امکانات سالن کنفرانس و برگزاری جلسات رودرو، فضای کار اشتراکی و اختصای برای کادر اداری و واسطه‌های صادراتی، سالن جلسات VIP و کافه تجارت از دیگر بخش های این خانه نوآوری است.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید