اینماد

برای اولین بار در کشور انجام گرفت : لامپ اشعه ایکس ایران ساخت در آستانه تجاری سازی

برای اولین بار در کشور انجام گرفت : لامپ اشعه ایکس ایران ساخت در آستانه تجاری سازی
لامپ اشعه ایکس از جمله قطعات مهم و پر کاربردی است که در کلیه تجهیزات مرتبط با اشعه ایکس کاربرد دارد و به دلیل افزایش قیمت نمونه وارداتی ، توسط یک شرکت مبتکر برای اولین بار در کشور در حال تکمیل فرایند های تولید است

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ تعداد دفعات بازدید : ۱۶۳۳

به گزارش پایگاه خبری "ایران ساخت"، شرکت آشکار پرتو پویا با هدف تولید دانش و فناوری های پیشرفته در زمینه آنالیز عنصری، آشکار سازی پرتو ی و تجهیزات اکتشافی مواد معدنی و نفت بر مبنای دانش، تجربه و خلاقیت جمعی از دانشمندان، محققین، مخترعین و صنعتگران پرشور ایرانی در پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) تشکیل شد ، تا با توسعه مرزهای دانش در زمینه های یاد شده و تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی محصولات خود بتواند سهمی در پیشرفت کشور ایفا کند .

 

این شرکت در زمینه آشکار سازی پرتو ها فعالیت می کند ، گاما، ایکس، آلفا، بتا، پوزیترون، پروتون، نوترون، یونهای سنگین، ماوراء بنفش، نور مرئی، مادون قرمز، لیزر و و نظایر آن از جمله پرتوهای هستند که این شرکت بر اساس آنها نسبت به ساخت  ابزار و تجهیزات لازم اقدام می کند . دستگاه ایکس آر اس که برای آنالیز عناصر مورد استفاده قرار می گیرد و در معادن ، آزمایشگاه ها  و شرکت های فولادی کاربرد دارد ، از جمله محصولات این شرکت است .

از جمله تولیداتی که شرکت مذکور توان علمی خود را بر روی آن متمرکز نموده است ، لامپ اشعه ایکس است . این لامپ در انواع تجهیزات مرتبط با اشعه ایکس کاربرد دارد و قرارداد فروش آن میان این شرکت  و فولاد مبارکه به امضاء رسیده است . یکی از مسئولین آشکار پرتو پویا می گوید که به دلیل تحریم ها و قیمت بالای نمونه وارداتی ، نسبت به بومی سازی این قطع در آزمایشگاه شرکت اقدام کردیم و خوشبختانه به نتایج بسیار امیداور کننده ای در مرکز R&D شرکت دست یافتیم و بر این اساس امیدوار هستیم با برداشتن گام های نهایی بتوانیم این فکر و ایده ایرانی را به مرحله تولید و تجاری سازی هر چه نزدیک تر گردانیم در صورت تولید نهایی این قطعه  با یک چهارم تا یک پنجم قیمت مشابه خارجی عرضه خواهد شد .

 

وی اظهار کرد که حضور سالهای قبل در نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی فرصتی شد تا با برخی از مشتریان از جمله تعدادی از دانشگاه ها ارتباط برقرار کنیم  ، در این راستا در حاشیه نمایشگاه مذکور توافقی میان این شرکت و دانشگاه سمنان برای فروش آشکار ساز پرتو کیهانی منعقد شد و امیداوریم این ارتباطات در نمایشگاه پیش رو نیز تکرار شود .

دنسیتومتر اپتیکی,تبلت آزمایشگاهی,اسپکترومتر پین دایود ایکس,آنالیزور فلزات گرانبها,ماژول بایاس ولتاژ بالای مینیاتوری - 5 کیلو ولت,ماژول بایاس ولتاژ بالای مینیاتوری - 3 کیلو ولت,ماژول بایاس ولتاژ بالای مینیاتوری - 1 کیلو ولت,ماژول بایاس ولتاژ بالای مینیاتوری - 200 ولت,منبع تغذیه فوق دقیق 50 کیلو ولت, ,آشکارساز هوشمند و فوق سریع ایکس,دوربین ایکس دیجیتال,آشکارساز پین دایود ایکس,گرافر فلزات گرانبها,سوند اسپکترال گاما,کانتینر حمل چشمه,دزیمتر پرتوی,پردازشگر پالس دیجیتال ، از جمله دیگر محصولات این مجموعه است .

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس حاصل نمایند.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید