اینماد

ایران در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی توانمند است

ایران در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی توانمند است
شرکت دانش بنیان «تاف فناور پارس» یکی از شرکت‌هایی‌ است که توانسته به دانش ساخت در زمینه تولید چند مدل از «طیف‌سنج تحرک یونی» و «منبع یونیزاسیون کرونا اسپری» دست یابد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ تعداد دفعات بازدید : ۲۸۰۳

تجهیزات آزمایشگاهی نیاز اساسی پژوهشگران، دانشمندان و کارشناسان آزمایشگاه‌ها است. در آزمایشگاه با آن به کار می‌پردازند؛ تجهیزات آزمایشگاهی با توجه به نوع و کاربرد آزمایشگاه‌ها متفاوت و در عین‌حال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

درحال حاضر با تلاش و همت متخصصان و کارآفرینان ایرانی، کشورمان در زمینه ساخت این تجهیزات توانسته به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابد.

تعدادی از این تجهیزات مانند طیف سنج تحرک یونی و منبع یونیزاسیون کرونا اسپری در نوع و عملکرد کاری از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

به گفته محمود تبریزچی مدیرعامل «تاف فناور پارس»، این شرکت توانسته 5 مدل از انواع این محصولات را طراحی و به تولید انبوه برساند.

وی درباره اشتغالزایی ایجاد شده و میزان فروش شرکتش گفت: این شرکت توانسته برای ساخت این تجهیزات بطور مستقیم 5 و غیرمستقیم 20 نفر اشتغالزایی ایجاد کند و در 7 ماه نخست سال جاری از تولید و فروش این محصولات یک میلیارد تومان فروش داشته باشد.

تبریزچی مشتریان عمده محصولات تولیدی شرکتش را دانشگاه‌ها، مراکز علمی، سازمان آب و ... عنوان کرد.

این فعال فناور، درباره واردات این تجهیزات به کشور می گوید:‌ به دلیل تحریم‌هایی که علیه کشورمان وضع شده فروش این قبیل تجهیزات به ایران ممنوع شده است و از سویی دیگر کیفیت بالا و قابل رقابت بودن این محصولات باعث شده بسیاری از مراکز و سازمان‌ها به خرید محصولات ایرانی رو بیاورند.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید