اینماد

رونمایی از تجهیز نانویی ایرانی که به سفارش چین ساخته شده‌است

رونمایی از تجهیز نانویی ایرانی که به سفارش چین ساخته شده‌است
تجهیز نانویی جدید لایه نشانی محصول شرکت دانش‌بنیان سوین پلاسما با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو رونمایی شد. این دستگاه به سفارش یک شرکت چینی ساخته شده‌است.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ تعداد دفعات بازدید : ۱۶۴۳

شرکت دانش‌بنیان سوین پلاسما، مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، از تجهیزات جدید اعمال نانوپوشش‌های سخت بر ابزارهای صنعتی رونمایی کرد. این مراسم روز سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور، دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان و دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو در محل شرکت دانش‌بنیان سوین پلاسما صورت گرفت.

 

filereader.php?p1=main_6e8b6f348223a3888

 

 

این دستگاه مورد توجه شرکت‌های خارجی نیز قرار گرفته، به طوری‌که یک دستگاه به سفارش شرکت چینی تولید شده‌است و طی روزهای آینده به چین صادر خواهدشد. رایزنی‌ها برای سفارش 8 دستگاه‌ دیگر برای تحویل در 8 ماه آینده میان سوین پلاسما و شرکت چینی در حال انجام است.

 

filereader.php?p1=main_40fa73c9d0083043c

 

حسن جهدی، مدیر‌عامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی سطح سوین پلاسما، در رابطه با تجهیزات تولید شده در این شرکت گفت: «ما هم‌اکنون موفق به طراحی و ساخت تجهیزات نوین اعمال پوشش‌های فوق‌سخت بر روی سطوح قطعات صنعتی شده‌ایم. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در سطح جهان سازنده‌ی این تجهیزات هستند، اما کشورهایی که بتوانند تجهیزاتی با ویژگی‌های تجهیزات ساخت شرکت ما تولید کنند، انگشت شمارند.»

 

وی در ادامه افزود: «پوشش‌های اعمال شده توسط تجهیزات ما از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، به‌نحوی‌که می‌توانند با محصولات تولیدی کشورهای پیشرفته از جمله سوئیس و آلمان رقابت کند. نکته‌ی حائز اهمیت این است که قیمت تمام شده‌ی ساخت این دستگاه یک سوم تجهیزات مشابه آلمانی است. در ساخت این تجهیزات تا آن جایی که امکان داشته از قطعات تولید داخل استفاده شده‌است.»

 

جهدی در رابطه با صادرات این تجهیزات به کشور چین افزود: «ما هنگامی که خصوصیات و ویژگی‌های این دستگاه را در کشورچین برای شرکت‌های  چینی ارائه کردیم، مورد استقبال قرار گرفت و در نهایت موفق به عقد قرارداد صادراتی این دستگاه شدیم.»

 

filereader.php?p1=main_22b28b4b0fa34a251

 

شرکت مهندسی سطح سوین پلاسما به‌عنوان یکی ازشرکت‌های صنعتی توسعه‌دهنده‌ی پوشش‌های نانولایه و نانوکامپوزیتی شناخته می‌شود. تجهیزات این شرکت مبتنی بر روش رسوب‌دهی بخار پلاسمایی هستند. سوین پلاسما بیش از 8 سال سابقه‌ی کار صنعتی، علمی و تحقیقاتی در این زمینه داشته و در حال حاضر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خدمات پوشش‌های فوق سخت به روش رسوب‌دهی بخار پلاسمایی در ایران فعالیت می‌کند. سوین پلاسما که تا کنون تفاهم‌نامه‌های همکاری را با 5 شرکت چینی به امضا رسانده و با یک شرکت از کشور سوئیس نیز همکاری مستمر دارد، موفق به ساخت تجهیزات ایجاد نانوپوشش‌های فوق‌سخت شده‌است.

 

نانوتجهیزات لایه‌نشانی پوشش‌های فوق‌سخت پوشش‌هایی نانوساختار یا نانوضخامت را مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی بر روی قطعات و قالب‌های صنعتی اعمال می‌کند. اعمال این پوشش‌ها موجب افزایش کارایی و طول عمر قابل توجه این ابزارها می‌شود.

 

filereader.php?p1=main_bb3a244e6e0d7a93c

 

شایان ذکر است، مراسم رونمایی از اولین دستگاه از نه دستگاه سفارش داده شده توسط کشور چین، سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 97 در محل شرکت مهندسی سطح سوین پلاسما با حضور برخی مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید