اینماد

سومین دوره مسابقات تصویربرداری با نانوسکوپ ARA-AFMبرگزار می‌شود

سومین دوره مسابقات تصویربرداری با نانوسکوپ  ARA-AFMبرگزار می‌شود
سومین دوره مسابقات تصویربرداری در حوزه فناوری نانو با استفاده از دستگاه نانوسکوپ ARA-AFM، توسط شرکت آراپژوهش و با همکاری کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی برگزار می‌گردد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ تعداد دفعات بازدید : ۱۶۸۷
این مسابقه به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی و توامندی تصویربرداری درحوزه فناوری نانو، با استفاده از دستگاه‌های AFM برگزار می‌گردد و همه آزمایشگاه‌های دارای دستگاه نانوسکوپ ARA-AFM می‌توانند در این مسابقه شرکت نمایند.
بر اساس اعلام شرکت آراپژوهش، محدودیتی در تعداد تصاویر ارسالی وجود ندارد و مقالاتی که هم‌اکنون در پایگاه اینترنتی این شرکت منتشر شده‌است نیز در این مسابقه شرکت داده خواهند شد و نیازی به ارسال مجدد ندارد. لازم به ذکر است، تصاویر ارسال شده در دو دوره پیشین این مسابقه، در این دوره شرکت داده نمی‌شوند. تصاویر دریافت شده پس از بررسی امتیازدهی می‌شود و بهترین تصاویر انتخاب شده در هفته پژوهش معرفی خواهند شد و به کارشناسان و مراکز برگزیده، جوایز جداگانه‌ای از سوی شرکت آراپژوهش اهدا می‌گردد.
مهلت ارسال تصاویر تا 20 آبان سال جاری است و نتایج مسابقه هم‌زمان با هفته پژوهش (20 تا 25 آذرماه) اعلام می‌گردد.
شرکت آراپژوهش سازنده دستگاه میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) در ایران است که فعالیت خود را از سال 1378 آغاز کرده‌است. طی مدت فعالیت این شرکت، از یک دستگاه AFM با دو حالت کاری در سال 1388 به 4 مدل دستگاه با کارکردهای متفاوت و 13 حالت کاری در سال 1394 رسیده‌است و این روند تحقیق و توسعه در این زمینه ادامه دارد.
کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی نیز فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده‌است. همه کارشناسان و متخصصین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی که با این خانواده از دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند، در این کارگروه عضو هستند. این کارگروه هم‌اکنون 44 عضو دارد و در این مدت، چند جلد کتاب مرجع و تعداد قابل توجهی مقالات تخصصی در رابطه با کاربری و توانمندی‌های متنوع این خانواده از دستگاه‌ها را منتشر کرده است.
علاقمندان برای شرکت در مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر از طریق زیر می‌توانند اقدام نمایند:
شرکت آراپژوهش (برای شرکت در مسابقه)
کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی
فصلنامه تخصصی دانش آزمایشگاهی ایران (برای مقالات تخصصی)

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید