اینماد

مشارکت جدی مراکز علمی و پژوهشی وزارت علوم در نمایشگاه ساخت ایران

مشارکت جدی مراکز علمی و پژوهشی وزارت علوم در نمایشگاه ساخت ایران
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به رشد مطلوب تجهیزات ارائه شده در چهارمین نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران از مشارکت جدی و اثرگذار مراکز علمی و پژوهشی این وزارتخانه خبر داد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ تعداد دفعات بازدید : ۱۳۷۹
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات  و فناوری، در آیین گشایش چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی که با حضور اسحاق جهانگیری (معاون اول رییس‌جمهور)، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور)، محمد قاضی‌زاده هاشمی (وزیر درمان و آموزش پزشکی) برگزار شد، ضمن قدردانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، برای برگزاری این نمایشگاه و حمایت معاونت علمی از رشد علمی و فناوری کشور گفت: این نمایشگاه نشانه‌ی بارزی از خودباوری و توانمندی در تولید محصولات فناورانه موردنیاز مراکز علمی و پژوهشی کشور است که هرساله شاهد رشد و شکوفایی بیش‌ازپیش آن هستیم.

وی با اشاره به توانمندی و ظرفیت فناوران کشور در رفع نیاز مراکز علمی و پژوهشی با تولیدات های تک به توانمندی صادرات این دست محصولات را یادآور شد و گفت: بیش از ده هزار محصول دانش‌بنیان در این نمایشگاه ارائه‌شده است که مورد استقبال مراکز علمی و پژوهشی قرارگرفته و بسیاری از این مراکز ضمن بازدید با شرکت‌ها قرارداد بسته و این محصولات را خریداری کرده‌اند.

فرهادی به ضرورت تعامل دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه در طول سال اشاره کرد و گفت: بر اساس صحبتی که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته بنا شد که علاوه بر دوره برگزاری نمایشگاه، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این امکان را داشته باشند که در طول سال نیز با شرکت‌ها قرارداد منعقد کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به موافقت و تصویب تخصیص اعتبار به منظور تأمین تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز مراکز علمی و پژوهشی کشور ابراز امیدواری کرد: با تأمین اعتبار این موضوع در بودجه سال 95، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی بتوانند خریدهای موردنیاز خود را انجام دهند.

وی افزود: تأمین تجهیزات 120 آزمایشگاه مرکزی کشور در دستور کار قرار دارد که با برنامه ریزی مدون تحقق یابند.

فرهادی با اشاره به وجود بیش از 38 پارک علم و فناوری نقش این پارک‌ها در رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان را مهم ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه ضوابط و تسهیلاتی که می‌تواند به شرکت‌ها در رشد و توسعه فناوری و در نهایت تولید محصولات پیشرفته کمک کند، رو به افزایش است. امیدواریم با حرکت جدی در همین مسیر، عمده نیازهای کشور به دست فناوران داخلی و یا با مشارکت با دیگر کشورها برطرف شود.

لازم به ذکر است، چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 الی 8 اردیبهشت 1395 در نمایشگاه بین‌المللی تهران (سالن‌های خلیج‌فارس، 40، 41 و میلاد) برگزار می‌شود. اطلاعات این نمایشگاه هم‌اکنون از طریق پایگاه  iranlabexpo.ir قابل‌دسترسی است.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید