اینماد

اعلام تغییرات مهم نمایشگاه تجهیزات و زمان آغاز ثبت نام در چهارمین دوره نمایشگاه

اعلام تغییرات مهم نمایشگاه تجهیزات و زمان آغاز ثبت نام در چهارمین دوره نمایشگاه
دکتر شیخ زین الدین، زمان آغاز ثبت نام و تغییرات مهم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران را اعلام کرد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ تعداد دفعات بازدید : ۵۲۱۰

دکتر شیخ زین‌الدین، رییس نمایشگاه اعلام کرد:

آغاز ثبت‌نام در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از اول دی‌ماه

رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، زمان شروع ثبت‌نام شرکت‌ها و متقاضیان حضور در نمایشگاه را از اول دی‌ماه اعلام کرد.

دکتر محمود شیخ زین‌الدین گفت: با توجه به استقبال خوب تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی ازیک‌طرف و رضایت مراکز علمی و پژوهشی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری «چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را در اردیبهشت‌ماه سال 1395 برگزار می‌کند.

وی افزود: امسال حوزه‌های تجهیزات تست و آزمون صنعتی و ارایه کنندگان خدمات کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی را به حوزه‌های فعالیت نمایشگاه اضافه کردیم. لذا نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می‌شود.

رییس نمایشگاه در خصوص تشویق شرکت‌ها به تحقیق و توسعه نیز گفت: تا دوره گذشته، هر محصولی که قصد حضور در نمایشگاه را داشت، می‌بایست یک‌بار قبل از نمایشگاه، فروخته می‌شد که به آن شرط مرجع فروش می‌گفتیم؛ اما از امسال برای تشویق شرکت‌ها به فعالیت تحقیق و توسعه به سمت محصولات با سطح فناوری بالاتر، این شرط را برای محصولات سطح یک که تاکنون در کشور عرضه نشده‌اند، برداشتیم. همچنین برای ترغیب بیشتر خریداران به خرید تجهیزات سطح یک جدید، سه خریدار اول این محصولات از ده درصد حمایت بیشتر برخوردار خواهند شد. البته، تیم فنی نمایشگاه، تست‌های لازم را به‌منظور کیفیت‌سنجی محصولات جدید انجام خواهد داد.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی در ادامه یکی دیگر از تغییرات انجام‌شده را حذف حمایت از خرید محصولات سطح چهارم نام برد و افزود: البته حذف این حمایت، مانع عرضه آن‌ها در نمایشگاه نبوده و تولیدکنندگان می‌توانند این محصولات خود را به نمایشگاه بیاورند و ده‌درصدی که تاکنون از آن‌ها حمایت می‌شده است را خود به خریداران تخفیف دهند.

رییس نمایشگاه در خصوص شرایط حضور محصولات و شرکت‌ها گفت: شرکت‌هایی که می‌خواهند در نمایشگاه حضور یابند باید دانش‌بنیان باشند یا حداقل در سامانه دانش‌بنیان ثبت‌نام کرده و پرونده دانش‌بنیان شدن خود را پیگیری نمایند. البته حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن‌ها و محرزشدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر خواهد بود. محصولات نیز مطابق سال قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی‌سازی ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند و شرکت‌ها می‌توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.

وی در خصوص حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از خریداران نیز افزود: مطابق سه دوره گذشته، از برخی خریداران دولتی و خصوصی حمایت‌هایی صورت خواهد گرفت که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.

رییس نمایشگاه در پایان اعلام کرد شرکت‌های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی در داخل کشور می‌توانند به‌منظور ثبت‌نام در این نمایشگاه تا تاریخ 30 دی‌ماه سال جاری به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کنند یا با دبیرخانه نمایشگاه با شماره 63103415-021 تماس حاصل نمایند

برای مشاهده راهنمای ثبت نام در چهارمین دوره نمایشگاه کلیک کنید

filereader.php?p1=main_e37c8247ffde414b5

.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید