اینماد

پاویون ایران در نمایشگاه MEDICA 2015 برپا شد

پاویون ایران در نمایشگاه MEDICA 2015 برپا شد
پاویون ایران در نمایشگاه مدیکا 2015، بزرگترین نمایشگاه حوزه تجهیزات پزشکی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 25 تا 28 آبان­ماه سال جاری در دوسلدورف آلمان برپا شد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ تعداد دفعات بازدید : ۱۵۱۷
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پاویون ایران در نمایشگاه MEDICA 2015 برگزار شد

پاویون ایران در نمایشگاه مدیکا 2015، بزرگترین نمایشگاه حوزه تجهیزات پزشکی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 25 تا 28 آبان­ماه سال جاری در دوسلدورف آلمان  برپا شد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این نمایشگاه چهار هزار و 952 شرکت از 70 کشور حضور پیدا کردند که این شرکت‌ها در حوزه‌های الکترونیک، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، روش‌های تشخیصی، فیزیوتراپی، تجهیزات ارتوپدی، لوازم مصرفی، MEDICAL FURNITURE و فناوری‌های ساخت بیمارستانی فعال هستند. 


در حاشیه این نمایشگاه، فوروم‌های تخصصی با عناوین Health Care، Health IT، Medicine Tech با برنامه‌ریزی منظم و حضور تعداد زیادی بازدیدکننده تخصصی به صورت سخنرانی، پلن‌های تخصصی گروهی و ویدئو کنفرانس برگزار ش همچنین کنفرانس‌های آموزشی شامل مباحث تکنیک‌های جدید جراحی، تصویربرداری، آندوسکوپی، داروهای آزمایشگاهی و غیره نیز در حاشیه نمایشگاه برقرار بود.


شرکت‌های تولید کننده ایرانی برای اولین بار در قالب یک پاویون در نمایشگاه مدیکا حضور پیدا کردند؛ این پاویون با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و برنامه‌ریزی کریدور صادرات محصولات دانش‌بنیان در فضایی به مساحت 100 متر مربع و با حضور 10 شرکت دانش‌بنیان در کنار پاویون کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، ایالات متحده امریکا، انگلستان، فرانسه، هلند و ترکیه و غیره دایر شد.


شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون ایران شامل کاوندیش سیستم، پویندگان راه سعادت، اوسینا، مراقبت پزشکی الکترونیک برتر، سازگان گستر، کیتوتک، دو شرکت تحت هلدینگ پارسا مدیکا، پویندگان پزشکی پردیس، پرتوآفرینان شفا بود که به دلیل قابل توجه بودن دستاوردهای کشورمان در این حوزه، تعاملات خوبی توسط شرکت‌ها با بازدیدکنندگان برقرار و منجر به مذاکرات و انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد همکاری شد.
در طی این چهار روز برگزاری نمایشگاه، مذاکراتی در خصوص اعطای نمایندگی، سرمایه‌گذاری مشترک، تأمین مواد اولیه با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر و نیز رایزنی به منظور توسعه ارتباطات با واسطه‌های تجاری در اروپا صورت گرفت. 


شرکت‌های ایرانی که در سال‌های گذسته نیز در این نمایشگاه به صورت جداگانه حضور پیدا کرده بودند، این نمایشگاه را فرصت خوبی برای آشنایی با فضای کار شرکت‌های رقیب و دریافت ایده‌های جدید دانستند همچنین تعداد زیادی از پزشکان، اعضای هیأت علمی و متخصصان ایرانی به منظور آشنایی با آخرین فناوری‌های موجود و تغییراتی که در عرض یک سال گذشته در تولیدات تجهیزات پزشکی جهان اتفاق افتاده است از این نمایشگاه بازدید کردند.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید