اینماد

فناوری‌های روز آزمایشگاهی ساخت داخل دیده شد

فناوری‌های روز آزمایشگاهی ساخت داخل دیده شد
گذری بر سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران؛

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ تعداد دفعات بازدید : ۱۰۳۴
سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در حالی ساعت‌های پایانی کار خود را می‌گذراند که توجه مسوولان، محققان و دانشگاهیان بسیاری را به خود جلب کرد تا طی چهار روز برگزاری آن، برای بازدید از این نمایشگاه در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی حاضر شوند و از معرفی تولیدات ملی استقبال کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این دوره از برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، شرکت‌های دانش‌بنیان بسیاری با ارائه فناوری‌های روز، میزبان بازدیدکنندگان مشتاق بودند به طوری که وقتی از راهروهای باریک سالن خلیج فارس رد می‌شدی اغلب غرفه‌داران با تسلط و علاقه بسیار در حال پاسخگویی به پرسش‌های بازدیدکنندگان بودند و علاوه بر ارائه توضیحات لازم با انواع و اقسام شیرینی و شکلات‌های رنگی که برخی از آنها سوغات شهرشان بود از آنها پذیرایی می‌کردند.

درآغازین ساعات روز سوم برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، معاون توسعه فناوری معاونت علمی با هیات همراه خود در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی حضور یافت و با اغلب غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه به گپ و گفت پرداخت و درباره محصولات تولیدی آن‌ها سوال کرد.

غرفه‌داران حاضر در نمایشگاه که اغلب دانش‌بنیان هم بودند پس از معرفی محصولات و تجهیزات تولیدی خود از موانع و مشکلات توسعه تولید گفتند و از راهنمایی‌های معاون توسعه فناوری معاونت علمی برای دریافت حمایت بهره‌مند شدند.

بازدیدکنندگانی از جنس پیر و جوان، خرد و کلان
در این میان هرچه به ظهر نزدیک‌تر میشدیم سیل جمعیت بازدیدکنندگان بیشتر و بیشتر می‌شد و تعداد بازدیدکنندگانی که یا محقق و یا دانشگاهی بودند و یا به‌واسطه تخصص خود برای بازدید از این نمایشگاه آمده بودند افزایش می‌یافت.
بازدیدکنندگان مسافتی نسبتا طولانی را پیاده طی کرده بودند برای رسیدن به این نمایشگاه و آشنایی با دستاوردها و محصولات به روز ساخت کشور. اغلب آن‌ها از استان‌ها و شهرستان‌های مختلفی برای بازدید از این نمایشگاه آمده بودند.

نکته قابل توجهی که در میان بازدیدکنندگان به چشم می‌خورد یا شنیده می‌شد، حضور نوزادان و کودکانی بود که صدای شور و نشاط شان در میان این جمعیت پراکنده بود که البته دلیل حضور آنها در این نمایشگاه نیز خود داستانی پیچیده بود. دیگر فقط نمایشگاه بود و غرفه‌داران و بازدیدکنندگان مشتاق و تمامی متخصصان و محققان حاضر در نمایشگاه.

حضور مرد اول وزارت صنعت، معدن وتجارت
پس از اعلام اذان ظهر، رادیو نمایشگاه از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و به ناگاه سیل عکاسان و خبرنگاران حاضر در نمایشگاه برای گرفتن عکس و خبر جاری شد و مرد اول وزارت صنعت و معدن به سرعت از غرفه‌های دانش‌بنیان نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران بازدید کردند.

جذابیت فناوری و تکنولوژی در عکاسی و بازی کودکان
در میان غرفه‌هایی که با جدیت به معرفی محصولات آزمایشگاهی ساخت کشور می‌پرداختند، ازدحام جمعیت در غرفه‌های پرینت سه بعدی که برای نخستین بار در کشور معرفی شده و غرفه فناوران که بازی‌های الکترونیکی مناسب تمامی سن‌ها ارائه کرده بود بسیار چشمگیر بود و به راحتی موج زدن جذابیت این فناوری‌ها در نگاه بازدیدکنندگان را می‌توان دید.

اعلام برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف از رادیو نمایشگاه
برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف، پی در پی از رادیو نمایشگاهی به بازدیدکنندگان اعلام می‌شد تا علاقمندان در این کارگاه‌ها حضور یابند و از آموزش‌های این کلاس‌ها بهره‌مند شوند.

استقبال از نمایشگاه
نکته قابل توجه دیگری که در این نمایشگاه به چشم می‌خورد این بود که با توجه به برگزاری چند نمایشگاه دیگر همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه تخصصی بسیار زیاد بود و از نمایشگاه‌های عمومی دیگری که برگزار شده بود نیز بیشتر بازدید کننده داشت.

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 4 اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برپا شده است، امروز 7 اردیبهشت ماه به کار خود پایان می دهد.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید