اینماد

رشد 60 درصدی شرکت کنندگان در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

رشد 60 درصدی شرکت کنندگان در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی
معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی با اعلام استقبال بیش از 200 شرکت‌ دانش‌بنیان جهت حضور در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، از افزایش 60 درصدی متقاضیان شرکت کننده در این نمایشگاه نسبت به دوره قبل خبر داد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ تعداد دفعات بازدید : ۱۴۳۳

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری و رئیس دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با تاکید بر اینکه سال گذشته 120 شرکت در این نمایشگاه شرکت کرده بودند تصریح کرد: امسال بیش از 200 شرکت برای حضور در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ثبت‌نام کرده‌اند که این امر نشان از رشد 60 درصدی متقاضیان شرکت کننده در نمایشگاه دارد.

دکتر محمود شیخ‌زین‌الدین با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف تحریک تقاضا در بازار برای محصولات ساخت داخل برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه زمینه‌ای برای کسب و کار جدید، بر آورده شدن نیاز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رئیس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران به امضای تفاهم‌نامه‌‌های جداگانه با وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هریک از این وزارتخانه‌ها تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ است که مطابق این تفاهم‌نامه‌ها قرار بر حمایت 100میلیارد ریالی هریک از این وزارتخانه‌ها از خریداران حاضر در این نمایشگاه است.

دکتر شیخ زین‌الدین ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه برآورد کرده ایم که حداقل خرید از نمایشگاه مبلغی بیش از 800میلیارد ریال باشد.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه علاوه بر حمایت از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با آموزش و پرورش نیز رایزنی‌هایی داشته‌ایم تا از پژوهش‌سرای دانش‌ آموزی نیز حمایت کنیم.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری مقدار حمایت و یارانه پرداختی از سوی معاونت علمی و فناوری به خریداران را 40 درصد اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به مبالغ بالای خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی، این نمایشگاه می‌تواند امکان صادرات محصولات دانش‌بنیان داخلی را نیز فراهم کند.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید