اینماد

حمایت 40 درصدی معاونت علمی از خرید تجهیزات آزمایشگاهی

حمایت 40 درصدی معاونت علمی از خرید تجهیزات آزمایشگاهی
معاونت علمی حمایت 40 درصدی از دانشگاهیان برای خرید از این نمایشگاه خواهد داشت.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹ تعداد دفعات بازدید : ۳۲۳۹
محمود شیخ زین‌الدین ، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، با بیان اینکه در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی 190 شرکت با ارائه بیش از 4000 محصول اصلی ساخت داخل در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف تحریک تقاضا در بازار برای محصولات با ساخت داخل برگزار می‌شود.   
 وی برگزاری این نمایشگاه را زمینه‌ای برای کسب و کار جدید، بر آورده شدن نیاز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود:  در این راستا وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تفاهم نامه‌ی مبنی بر حمایت 20 میلیارد تومانی از این نمایشگاه امضا کردند.
 شیخ زین‌الدین ادامه داد: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز از خریدهای دانشگاهیان و مراکز پژوهشی در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی حمایت 40 درصدی می‌کند.
 معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه برخی دانشگاهیان محصولات خود را با 10 برابر قیمت داخل،از خارج از کشور تهیه می‌کنند،گفت: برگزاری این نمایشگاه امکان ایجاد صادرات کالاهای داخلی را ممکن می‌کند.
 به گفته وی دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی هفتم تا دهم اردیبهشت امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید

سایر نظرات

9 -3
فرهاد گلستانى فرد | تاریخ ارسال نظر : 1393/01/29

با سلام ، ضمن تقدیر از توجه معاونت فناورى بنده ایراداتى در این نیت خیر مى بینم . ١- در کشورهاى پیشرفته چنین برنامه اى مشاهده نکرده ام . ٢- خرید با تخفیف عموما دقت در کیفیت را پایین مى اورد . ٣- تشویق چهل در صدى ممکن است توجه به نیاز واقعى را کاهش دهد . ٤- حمایت چهل در صدى ممکن است در کشور ما احتمال تبعات تبانى را افزایش دهد . ٥- بنده در دانشگاه هاى مهم چین و کره دستگاهاى هاى تحقیقاتى ساخت کشورشان را ندیدم چون اعتقاد دارند دستگاه هاى پژوهشى حساسیت بالا داشته و بهتر است از کشورهاى بسیار پیشرفته تهیه شوند . ٥- باید تاکید مى شد که خریدها از بودجه پژوهشى مشترى دار هزینه شود نه از بودجه دانشگاه . با احترام ، گلستانى فرد ، استاد دانشگاه علم و صنعت