اینماد

اعلام فراخوان نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری

اعلام فراخوان نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز فراخوان ارسال آثار به جشنواره رسانه، علم و فناوری خبرداد.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴ تعداد دفعات بازدید : ۲۳۴۰
پرویز کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار این مرکز، با اعلام این مطلب گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره رسانه، علم و فناوری تا پانزدهم تیرماه است .

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: تبیین اهمیت و جایگاه علم و فناوری در پیشرفت کشور،گسترش کمی و ارتقاء کیفی سطح محتوا و مطالب رسانه‌ای در ارتباط با موضوعات علم و فناوری، جهت‌دهی رسانه‌ها در راستای مسئله‌ها و اولویت‌های نظام علم و فناوری کشور، افزایش انگیزه در فعالان رسانه‌ای برای ترویج و پوشش و انعکاس مطلوب موضوعات علمی، فناوری و نوآوری و ترویج علم از جمله اهداف برگزاری جشنواره به شمار می رود.

به گفته وی انعکاس دستاوردهای علمی و فناوری کشور در رسانه‌ها (شنیداری، دیداری، مکتوب و مجازی)، علاوه بر اینکه باعث امیدآفرینی و ایجاد تحرک بیشتر در سطح کشور می‌شود، افزایش انگیزه فعالان این حوزه و ترویج گفتمان علم و فناوری در جامعه را در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نیز به دنبال خواهد داشت.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: با توجه به رشد و توسعه جهشی کشور در حوزه علم و فناوری و در راستای راهبردهای کلان نقشه جامع علمی کشور و کمک به تثبیت گفتمان علم و فناوری در جامعه و تاکید راهبردکلان شماره 2 این نقشه مبنی بر توجه به علم و تبدیل آن به یکی از گفتمان های اصلی جامعه و ایجاد فضای مساعد و مولد علم و فناوری بر مبنای آموزه های اسلامی در صورت تولید آثار رسانه‌ای قوی، تأثیرگذاری این آثار، ضمن کمک به شکوفایی علمی کشور  و ترویج علم، فناوری و نوآوری، سایر ملل و کشورها را نیز در بر خواهد گرفت که این مسئله به الهام‌بخشی و الگوسازی در سطح منطقه و جهان کمک بسیاری خواهد کرد.

وی افزود: همچنین در کنار طرح دستاوردها و اقدامات مثبت ، انعکاس دقیق و عالمانه چالش‌ها و مشکلات موجود در نظام علم و فناوری کشور، توچه به موضوعاتی همچون تجاری سازی ایده تا محصول، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تشکیل، تولید و صادرات محصولات شرکتهای دانش بنیان به حل این مشکلات نیز کمک شایانی خواهد کرد.

دبیرکل جشنواره رسانه ، علم و فناوری با اشاره به فرمایشات نوروزی رهبر فرزانه انقلاب و با بیان اینکه در نقشه جامع علمی کشور (اقدام ملی 9، 10 و 11 ذیل راهبرد کلان 2) بر ایجاد جشنواره ای برای حمایت از تولیدات رسانه‌ای در ارتباط با علم و فناوری تأکید شده است،تصریح کرد: بر این اساس معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور آیین نامه ای برای برگزاری جشنواره رسانه، علم و فناوری را در راستای فعالیت های فرهنگ ساز  و جریان ساز خود، جهت اجرا تصویب و ابلاغ کرده است.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان در خصوص ویژگی آثار ارسالی به جشنواره گفت: منظور از  علم و فناوری حوزه فناوری های راهبردی اولویت دار مطابق نقشه جامع علمی کشور است و منظور از رسانه در این جشنواره رسانه های اطلاع رسانی و ترویجی و عمومی  است و رسانه های علمی و پژوهشی و تخصصی در حوزه این جشنواره قرار نمی گیرد.

کرمی ادامه داد: متن فراخوان جشنواره از طریق مراجعه به سایت    www.mf.isti.ir در دسترس روزنامه نگاران سراسر کشور قرار دارد و همکاران مطبوعاتی و نیز همکاران عزیزمان در رسانه ملی و صداوسیمای استانها می توانند با مراجعه به این سایت، نسبت به تکمیل فرم فراخوان و ارسال آن به همراه آثار خود به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شهید استاد نجات اللهی، بین چهار راه سپند و کلانتری، شماره 162 غربی اقدام کنند.

رئییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری افزود: بخش های مسابقه جشنواره رسانه، علم و فناوری شامل رسانه های مکتوب اعم از نشریات و خبرگزاری ها( خبر،  گزارش، یادادشت و سرمقاله، عکس) رسانه های دیداری( تله فیلم، مستند، میزگرد و گفتگو محور و گزارش)و رسانه های شنیداری(مستند گزارشی، برنامه گفتگو محور) است.

به گفته دبیرکل این جشنواره  بر اساس این فراخوان علاقمندان باید آثار خود در بخش های اعلام شده که در فاصله زمانی فروردین سال 90 به بعد تولید یا منتشر است تا 15 تیرماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پایان از خبرنگاران و فعالان حوزه علم و فناوری دعوت به عمل می آورد تا برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوه این جشنواره  آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

گفتنی است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن دبیرخانه ی جشنواره در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شماره 83532047 و یا با پست الکترونیکی  mf@isti.ir ارتباط برقرار کنند. http://mf.isti.ir نیز آدرس سایت این جشنواره می باشد.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید