اینماد

سیاست حمایت از تولید در راس برنامه های دولت

سیاست حمایت از تولید در راس برنامه های دولت
معاون اول ریئس جمهور در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اعلام کرد: دولت با اعتقاد راسخ، سیاست حمایت از تولید را در رأس برنامه‌های اجرایی قرار داده و زمینه ارتقای توان رقابت و افزایش ‏کیفیت تولیدات داخلی ملی را فراهم ساخته است.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۰۲/۱۷ تعداد دفعات بازدید : ۱۱۸۴

معاون اول رییس‌جمهور در مراسم افتتاحیه، جلوگیری از خام‌فروشی و عدم وابستگی به صادرات منابع خام را از مهمترین مصادیق ‏اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ایران کشوری سرشار از منابع غنی مانند معادن، محصولات کشاورزی، نفت وگاز و همچنین متخصصان ‏جوان و کارآمد است و می‌تواند با فراوری منابع و تولید محصولات جدید سودهای کلانی بدست بیاورد تا علاوه بر تقویت بازارهای ‏داخلی، زمینه ارزآوری را نیز فراهم کند.

محمدرضا رحیمی اظهار داشت: دولت با اعتقاد راسخ، سیاست حمایت از تولید را در رأس برنامه‌های اجرایی قرار داده و زمینه ارتقای توان رقابت و افزایش ‏کیفیت تولیدات داخلی ملی را فراهم ساخته است.

رحیمی با بیان اینکه البته عواملی مانند تحریم‌ها و کارشکنی‌های دشمنان داخلی و خارجی برای ما مزاحمت و عوارضی ایجاد می‌کنند، ‏تصریح کرد: گاهی درعرصه رقابت، دیگرانی وارد می‌شوند و حمایت‌های بازارشکنانه‌ای صورت می‌دهند که طبعاً حمایت از تولید ملی در ‏برابر آنها ضروریست.‎

وی حمایت از تولید داخلی را نیازمند عزم ملی دانست و گفت: برای تحقق این انقلاب عظیم، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و ‏نهادهای دیگر باید در کنار دولت قرار بگیرند تا این امر مهم محقق شود.

معاون اول رییس‌جمهور حمایت از تولیدکنندگان داخلی را از سیاست‌های اصولی و حمایتی دولت دانست و خاطرنشان کرد: «برگزاری ‏نمایشگاه حاضر یکی از اقدامات مهم در حمایت از تولیدکنندگان است و سبب می‌شود این عزیزان در فرهنگ عمومی جامعه بعنوان ‏پیشتازان عزت و استقلال معرفی شوند.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر اینکه باید بتوانیم وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی را از ‏بین ببریم، اظهار امیدواری کرد با برگزاری این نمایشگاه و تجلی توانمندی‌های ساخت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی، زمینه حمایت از ‏توسعه دانش فنی بومی تولید این محصولات بیش از پیش فراهم شده و افراد حقیقی و حقوقی توانمند داخلی فعال در این عرصه ‏شناسایی شوند.‏

 

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید