اینماد

دکتر سلطانخواه: حمایت معاونت علمی و فناوری از خریداران تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

دکتر سلطانخواه: حمایت معاونت علمی و فناوری از خریداران تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این‌که در مرحله اول، تولید کنندگان تجهیزات و مواد آزمایشگاهی مورد حمایت این معاونت قرار گرفته‌اند، افزود: در مرحله دوم، خریداران این تجهیزات مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۰۱/۱۸ تعداد دفعات بازدید : ۲۱۳۹
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این که اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران روزهای هفدهم تا بیست و یکم اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد، گفت: در سال گذشته که به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده بود به دنبال پشتیبانی از شرکتهای دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی‌و‌فناوری و ستادهای فناوری‌های راهبردی در جهت تولید تجهیزات آزمایشگاهی مصرفی و غیر مصرفی در داخل کشور و با هدف ایجاد بازار برای بهره‌برداران و نیازمندان این محصولات ایده‌ی برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران مطرح شد.

 دکتر سلطانخواه افزود: در این نمایشگاه تمام محصولاتی که در داخل تولید شده عرضه خواهند شد و آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی می‌توانند با حضور در آن از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت خرید تجهیزاتبهره‌مند شوند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در مرحله اول از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تولید کنندگان تجهیزات و مواد آزمایشگاهی مورد حمایت قرار گرفته‌اند و در مرحله دوم خریداران این تجهیزات مورد حمایت قرار خواهند گرفت، چرا که عموما مراکز تحقیقاتی برای تامین زیرساختگاه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی از طریق ستادهای فناوری‌های راهبردی مورد حمایت قرار گرفته بودند اما در حال حاضر با خرید تجهیزات از این نمایشگاه حمایت خواهند شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در خاتمه تصریح کرد: به دنبال این هستیم که طی چند سال آینده نمایشگاه تجهیزات و آزمایشگاهی ساخت ایران مشابه نمایشگاه کتاب عمل کند. چرا که نمایشگاه سالانه کتاب نیازهای آموزشی و تحقیقاتی مراکز علمی و دانشگاهی را در حوزه کتاب تامین می‌کند و درصددیم این نمایشگاه نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی را در حوزه تجهیزات مصرفی و غیر مصرفی با استفاده از توان تخصصی و داخلی تامین کند.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید