اینماد

نشست معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری با شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

نشست معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری با شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

تعداد رای: 0
تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ تعداد دفعات بازدید : ۴۹۶

نشست هم‌اندیشی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت» با حضور معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در آغاز این نشست، عبدالرضا مجدالدین مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار در جمع مدیران شرکت‌های حاضر در  نمایشگاه تجهیزات و مواد ایران‌ساخت با اشاره به تقویم برگزاری و زمان‌بندی فرآیند اجرایی این نمایشگاه گفت: ثبت‌نام در این نمایشگاه از 10 مهرماه آغاز شده و به نظر می‌رسد از 10 آذرماه امکان صدور پیش فاکتور صورت بگیرد.

به گفته مجدالدین مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری بخشی از هزینه‌های مهمانان خارجی که از سوی شرک‌های دانش‌بنیان اعلام می‌شود را بعد از بررسی همانند مدعوین نمایشگاه‌های نانو، گیاهان دارویی، اینوتکس و ایران‌ساخت پرداخت می‌کند.

در این نشست سه ساعته 17 نفر از بین بیش از 60 نفر مدیران و نمایندگان شرکت های حاضر در جلسه نظرات خود را ارائه کردند.

در ادامه محمد حسین بهشتی معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه معاونت علمی وظیفه توسعه علم و فناوری را در کشور دارد، گفت: بازاریابی و فروش از مباحث بسیار حائز اهمیت برای هر شرکت محسوب می‌شود که در طول نمایشگاه ایران ساخت شرکت‌های دانش‌بنیان باید به این موضوع بپردازند.

رئیس دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت با اشاره به اینکه در نمایشگاه ایران‌ساخت اکثر فرآیندها برون‌سپاری می‌شود و معاونت علمی و فناوری بیشتر نقش سیاست‌گذاری و نظارتی را بر عهده دارد، گفت: یک شرکت دانش‌بنیان باید دارای ساختاری نظام‌مند، خدمات پس از فروش و از همه مهم‌تر برای رقابت با محصولات جهانی، بخش تحقیق و توسعه قوی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: سطح‌بندی محصولات در این نمایشگاه در چهار سطح و بر اساس سطح ذاتی فناوری و میزان بومی سازی محصول انجام خواهد شد. طرح شهید احمدی روشن جزو مواردی است که می‌تواند از یک سطح بالاتر از حمایت در این نمایشگاه برخوردار باشد.

بهشتی با اشاره به برگزاری دومین دوره جایزه طراحی ایران گفت: پس از تجربه موفق برگزاری اولین دوره جایزه طراحی ایران 1400، نمایشگاه ایران ساخت با همکاری مرکز طراحی ایران به‌منظور ارزیابی وضعیت طراحی صنعتی محصولات ایران ساخت و تشویق تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی به استفاده از فرآیند طراحی صنعتی برای آنان مشوق‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است.

به گفته مهدی آل احمد مدیر مرکز طراحی ایران دومین دوره جشنواره طراحی صنعتی ایران با هدف معرفی و انتخاب محصول‌ها و طرح‌ها برتر با همکاری مرکز طراحی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

حوزه‌های برگزاری جایزه طراحی شامل تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، تجهیزات کامپیوتر و فناوری اطلاعات، ماشین‌آلات صنعتی و رباتیک، طراحی فضای نوآوری و فناوری، فناوری های نرم شامل صنایع خلاق آموزش، سرگرمی و سرگرمی و صنایع‌دستی و بسته‌بندی می‌شود.

متقاضیان شرکت در این رقابت می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه جشنواره طراحی صنعتی ایران در سایت مرکز طراحی ایران مراجعه کنند.

در دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران‌ساخت» چهارده بخش موضوعی از جمله نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس به‌منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران‌ساخت را در نظر گرفته شده است.

دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران‌ساخت» به صورت حضوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 19 تا 22 آذرماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

نظرات شما

captcha
حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید