شرایط طرح ویژه لیزینگ- کناری عضویت در خبرنامه فهرست محصولات عرضه شده در نمایشگاه شرکت کنندگان در نمایشگاه نقشه جغرافیایی خریداران و فروشندگان جستجو در خریداران قبلی دریافت فایل کتاب چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران دریافت فایل کتاب پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران دریافت فایل کتاب ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران کانال تلگرام نمایشگاه کانال آپارات نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار معاونت علمی و فناوری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کریدور صادرات ثبت نام در ارزیابی شرکت های دانش بنیان کانون پتنت ایران جشنواره ایران ساخت تبلیغ اپلیکیشن نمایشگاه
توسط محققان داخلی در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران؛ دقیق ترین بازوی رباتیک ٦ درجه آزادی ساخته شد

تاریخ خبر : 1397/10/05 تعداد دفعات بازدید : 802

توسط محققان داخلی رباتی طراحی شده است که همانند بازوی انسان عمل میکند و با قابلیت ٦ درجه آزادی، در حوزه های مونتاژ، جوش کاری، رنگ و برداشتن بار از  وزن ٥ تا ١٠ کیلوگرم از آن استفاده میشود. 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در سومین روز از برگزاری ششمین دوره از نمایشگاه تجهیزات و ساخت ایران، دقیق ترین ربات جهان که به عنوان بازوی انسان شناخته میشود ارائه شد، این ربات قادر است با دقت بالا در کارهای پژوهشی مورد استفاده قرار بگیرد. 
به گفته بهروز امید نخعی راوری رییس هیئت مدیره شرکت رویال توسعه پایدار، دستگاه طراحی شده در دو نمونه ٥ و ١٠ کیلوگرمی طراحی شده است، تا بتوانند طبق حجم بار تعریف شده عمل کنند. 
این فعال حوزه فناوری در ادامه بیان کرد: فضای کاری ربات چیزی در حدود ١ متر است. به آن معنا که این ربات در فضایی که برای آن تعریف شده است قابلیت مانور دارد. 
نخعی راوری بیان کرد: بازوهای 6 درجه آزادی همانند دست انسان، با دقت بالای هزار درجه  قادر به انجام کار است. 
وی با بیان اینکه ساختار ربات بر اساس نرم افزاری باز است توضیح داد: پژوهشگران و اساتید دانشگاهی به دلیل خاصیت نرم افزاری این دستگاه میتوانند به لایه های مختلف کنترل  ربات دسترسی داشته باشند. نظرات شما

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
ٓنظر
کد امنیتی حروف و اعداد داخل عکس را وارد نمایید